Forum o biznesie | oBiznesie.eu
Reklama Facebook - Wersja do druku

+- Forum o biznesie | oBiznesie.eu (https://obiznesie.eu)
+-- Dział: O Biznesie... w internecie (https://obiznesie.eu/Forum-O-Biznesie-w-internecie)
+--- Dział: Reklama w internecie (https://obiznesie.eu/Forum-Reklama-w-internecie)
+--- Wątek: Reklama Facebook (/Temat-Reklama-Facebook)Reklama Facebook - Kalavis - 03-04-2018

Witam,
Krążą plotki, iż Facebook dopracował swoją ofertę płatnych reklam i ta wspiera pozycjonowanie danej firmy w wyszukiwarkach Google. Czy inwestycja w tego typu rozwiązanie jest opłacalna? Nie da się ukryć, że Facebook zdziera za każdy dzień promocji jak za zboże, a jednak dobrze by było zainwestować w promocję na dużą skalę (która jest droższa), a nie tylko lokalną (dla małej liczby odbiorców).


RE: Reklama Facebook - Mateusz - 04-04-2018

Facebook ma to do siebie, że ma dosyć specyficznych odbiorców - co prawda jest opcja targetowania po ich "zainteresowaniach" lecz na własnej skórze niejednokrotnie przekonałem się, że nie ma to za wiele wspólnego z poprawnym targetowaniem.
Co prawda wyświetlenia postów w reklamach pięknie się nabijają, lecz nie odbija się to na kliknięciach "Like" czy odwiedzinach postowanej strony. A za zasięg posta, czyli jego wyświetlenia Facebook i tak zlicza pieniążki.

Droższym wyjściem, ale w mojej ocenie bardziej opłacalnym/konwertowalnym jest AdWords.

Co do samego SEO to nie obiło mi się o uszy, by kampanie na Facebooku wpływały na SEO i raczej wpływać prędko nie będą.


RE: Reklama Facebook - Hunter - 09-04-2018

Mi się wydaje, że aktywność na Facebooku (objawiająca się m.in. w liczbie odwiedzin naszego profilu) wpływa na pozycję w Google. Może to nie jest oficjalnie zapisane, ale widać wyraźną różnicę między stroną pozycjonowaną, a stroną pozycjonowaną z Facebookiem.


RE: Reklama Facebook - Kalavis - 09-04-2018

A zakup lajków na Facebooka? To się jeszcze praktykuje, bo na Allegro można znaleźć pełno aukcji z tym związanych... To czemuś ma służyć?


RE: Reklama Facebook - Mateusz - 10-04-2018

@Hunter

Nie ma to wpływu zupełnie. Jeśli widać różnicę to jak jesteś w stanie udowodnić, że korzyść w pozycjonowaniu wynika z Faceeboka? Smile

@Kalavis

Prócz sztucznego nabicia licznika polubień martwymi, bądź fake kontami FB nie widzę tutaj żadnych korzyści - jedyna wniosek z takiego działania to strata pieniędzy Smile


RE: Reklama Facebook - Kalavis - 15-04-2018

To w sumie po co mieć Facebooka? Ja już żadnych korzyści nie widzę ;x


RE: Reklama Facebook - Hunter - 18-04-2018

Facebook sprawdzi się wtedy, gdy np. spora część naszych potencjalnych odbiorców jest jego użytkownikami. Przykładowo, jeżeli zajmujemy się sprzedażą ciuchów młodzieżowych, najlepiej reklamować się na portalach społecznościowych czyli tam gdzie jest dużo młodzieży Big Grin


RE: Reklama Facebook - Kalavis - 21-04-2018

Ciężko jest znaleźć rzetelne info o tym, iż Facebook, a dokładniej jego prowadzenie wpływa na pozycjonowanie się np. strony WWW połączonej z portalem społecznościowym, jednakże artykułów na ten temat jest całkiem sporo.