Forum o biznesie | oBiznesie.eu
Reklama w Internecie - Wersja do druku

+- Forum o biznesie | oBiznesie.eu (https://obiznesie.eu)
+-- Dział: Wszystko o firmie (https://obiznesie.eu/Forum-Wszystko-o-firmie)
+--- Dział: Marketing (https://obiznesie.eu/Forum-Marketing)
+--- Wątek: Reklama w Internecie (/Temat-Reklama-w-Internecie)Reklama w Internecie - PodatkiToZło - 09-04-2018

Facebook Ads, reklama display, artykuły sponsorowane, reklamy banerowe, mailing, promocja w mediach społecznościowych, AdWords, YT, pozycjonowanie, content marketing czy marketing wirusowy - która z tych opcji sprawdzi się najlepiej pod względem skuteczności i proporcji ceny do skuteczności w przypadku nowopowstałego sklepu z akcesoriami dość powszechnymi na rynku?


RE: Reklama w Internecie - Hunter - 09-04-2018

Z niejawnego SEO + Content. Według mnie ludzie kiepsko patrzą na wirusowy. Wbrew pozorom jest on bardzo widoczny. Z jawnego oczywiście AdWords i automation (ten Ci pozwoli bazę Klientów zebrać). Na sam początek starczy. Co do facebooka i innych mediów społecznościowych, to zależy co będziesz sprzedawać. Jak konkurencja jest duża, to zwielokrotnienie kanałów z dobrej jakości tekstami nigdy nie zaszkodzi.


RE: Reklama w Internecie - Kalavis - 09-04-2018

Mi się wydaje, że AdWords to ulegnie najlepsza dostępna w sieci opcja. Ale jeśli masz sklep z produktami powszechnymi jak np. zabawki dla dzieci, to znacznie lepszy będzie zalew informacji. Nie tylko Facebook, ale Instagram czy Twitter, promocje dla matek, zniżki np. z okazji urodzin dziecka, kolorowe zdjęcia w mediach społecznościowych, przyjazne matkom posty, reklamy na grupach tematycznych.


RE: Reklama w Internecie - PodatkiToZło - 09-04-2018

Nie no ja nie sprzedaje artykułów dla dzieci Smile) ale gadżety z gier, filmów, bajek. Target kupujących jest różny. Zazwyczaj jednak są to osoby młode, studenci, albo fani jakiejś konkretnej sagi np. Gry o Tron.


RE: Reklama w Internecie - Kalavis - 15-04-2018

a sprzedaż na własnej platformie sklepowej czy tylko Allegro etc.?


RE: Reklama w Internecie - Zawadzki - 18-04-2018

Jak biznes się kręci tj. firma oferuje dobry, rzetelny produkt, o wysokiej jakości i w odpowiedniej - adekwatnej cenie - to reklama nie jest potrzebna. Sama marka jest reklamą.


RE: Reklama w Internecie - PodatkiToZło - 18-04-2018

(18-04-2018, 02:35)Zawadzki napisał(a): Jak biznes się kręci tj. firma oferuje dobry, rzetelny produkt, o wysokiej jakości i w odpowiedniej - adekwatnej cenie - to reklama nie jest potrzebna. Sama marka jest reklamą.

Wszystko spoko, ale jak inaczej wyrobić markę? Mogę sprzedawać prawdziwe "perełki" w super niskiej cenie, ale jak nikt nie będzie wiedział o moim istnieniu to dupa.